Profil školy História školy

Profil školy

Základná škola Mýtna je bez právnej subjektivity, zriaďovateľom je Obec Mýtna.

V školskom roku 2023/2024 školu navštevuje 39 žiakov prvého až štvrtého ročníka. Sú rozdelení do troch tried.

I. trieda: žiaci 1. a 2. ročníka

II. trieda: žiaci 3. ročníka

III. trieda: žiaci 4. ročníka.

Kapacita školy umožňuje prijať viac žiakov.

Základnú školu v Mýtnej navštevujú nielen žiaci z Mýtnej, ale aj žiaci z okolitých obcí - Lovinobaňa, Dobroč, Píla.

V škole vyučujú 3 učiteľky, vrátane riaditeľky školy, jedna vychovávateľka na plný úväzok a druhá na 50% úväzok.

Externe vyučujú náboženskú výchovu dvaja duchovní príslušných cirkví.

Výchova a vzdelávanie našich žiakov je posilnená prítomnosťou pedagogického asistenta na polovičný úväzok, ktorý pracuje so žiakmi priamo na vyučovacích hodinách. Pri výchove a vzdelávaní žiakov so ŠVVP spolupracujeme so Špecializovaným centrom poradenstva a prevencie (ďalej ŠCPaP) a Centrom poradenstva a prevencie (CPP) v Lučenci.

Škola poskytuje výchovu a vzdelávanie žiakov v príjemnom a podnetnom prostredí, ktoré je základom pre tvorivé myslenie, zážitkové učenie, učenie sa vlastnou aktivitou a sebarealizáciu.

Chceme vychovávať a vzdelávať žiakov, ktorí budú chápať seba i iných, budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy a dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie.

Chceme dať šancu každému žiakovi, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a bolo mu umožnené zažiť úspech.